کاهش فروش آیفون‌های ۲۰۱۸ و حال و روز ناخوش تامین‌کنندگان اپل

در حالی که تنها چند روز از خبرهای مربوط به افت سفارشات اپل به تامین کنندگان به خاطر فروش کم‌تر از انتظار آیفون XR می گذرد، حالا گزارش هایی از کاهش مجدد این سفارشات و تاثیر منفی آنها بر شرکای این شرکت آمریکایی منتشر شده است.

اخیرا «دیجی تایمز» به نقل از منابع آگاه مدعی شده که موج دوم کاهش سفارشات اپل به کاهش درآمدهای بسیاری از تامین کنندگان این شرکت و حتی اخراج کارکنان آنها منتهی شده ودر این میان تنها TSMC از آسیب مصون مانده است.

یکی از این شرکت ها Career Technology است که مسئولیت تامین مدارهای چاپی انعطاف پذیر برای آیفون را برعهده دارد اما تصمیم جدید اپل باعث تعدیل ۱۱۰ نفر از پرسنل این کمپانی شده است.

تامین کننده لنز دوربین های آیفون به نام Largan Precision نیز پیش بینی کرده که درآمدهای آنها در ماه جاری نسبت به قبل کاهش پیدا خواهد کرد.

foxconn6_1645133i

فاکسکان هم که بسیاری وضیعت آن را برایند کلی اپل می دانند ابتدا ۶۰ خط را به مونتاژ آیفون XR اختصاص داده بود اما اخیرا تعداد آنها را به ۴۵ خط کاهش داده چرا که فروش این موبایل کمتر از حد انتظار است.

یکی دیگر از شرکت های مونتاژ هم برای کاهش هزینه ها ناچار به تعدیل تعدادی از نیروهایش شده است. شرکت Wistron هم که قرار بود نقش مونتاژ کننده را برعهده بگیرد به لطف کاهش فروش آیفون از لیست شرکای اپل کنار گذاشته شده است.

در این میان تنها شرکتی که کمتر از همه تحت تاثیر قرار گرفته TSMC است که چیپ های ۷ نانومتری A12 را تولید می کند. این شرکت ظرفیت مازاد اپل را به تولید چیپست های ۷ نانومتری کایرین ۹۸۰ اختصاص داده و به زودی تولید تراشه های اسنپدراگون ۸۱۵۰ را نیز کلید خواهد زد.

یکی از دلایل اصلی کاهش فروش آیفون به رکورد نسبی بازار موبایل برمی گردد که سامسونگ و شرکت های دیگر را به نوآوری هایی از قبیل تولید موبایل های با نمایشگر تاشو سوق داده است.

پست‎های مرتبط:

موتورولا موتو E4 و موتو E4 پلاس معرفی شدند

موتورولا سرانجام دو گوشی ارزان‌قیمت موتو E4 و موتو E4...

اپل پنجمین بتای iOS 10.2 را برای توسعه دهندگان عرضه کرد

اپل امروز بتای ۵ آی او اس ۱۰٫۲ را برای...

ارباب گوشی‌ها؛ بازگشت نوکیا

روزی از روزها شرکتی در فنلاند وجود داشت که مردم...

Theme Settings