قرارداد همراه اول و نوکیا برای پیاده سازی شبکه ۵G موبایل در ایران

Digipic-HamrahAval-01-800x450

اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد در روز دوشنبه دوازدهم تیرماه، همراه اول و شرکت نوکیا قرارداد همکاری را به امضا رسانده اند که به واسطه آن، توسعه و پیاده سازی نسل پنجم شبکه های موبایل موسوم به ۵G را در کشور به پیش خواهند برد.

در این مراسم، مدیر عامل همراه اول، مدیر منطقه خاورمیانه/آفریقای نوکیا، و جمعی از مدیران هر دو شرکت حضور داشتند. طبق توافق انجام شده، شبکه ۵G طبق آخرین استاندارد های جهانی در ایران پیاده سازی خواهد شد و مشترکین همراه اول نیز می توانند همگام با دیگر کشورهای پیشرفته، از این فناوری نوین بهره گیرند.

گفتنیست همراه اول به عنوان نخستین اپراتور موبایل کشور، هم اکنون نسل های مختلف اینترنت اعم از ۲، ۳، ۴ و ۴٫۵ را در مناطق مختلف کشور عرضه می کند. با این حال هنوز در پیشرفته ترین کشورهای جهان از نظر ارتباطات موبایلی، تکلیف فناوری ۵G و استانداردهای زیرساختی آن مشخص نشده و جدال بر سر مشخصات فنی نسل پنجم موبایل هنوز به نتیجه نرسیده است، به همین دلیل اکثر کارشناسان معتقدند پیاده سازی کامل شبکه ۵G حداقل به دو یا سه سال دیگر زمان نیاز دارد. بنابراین انتظار نمی رود به این زودی ها شاهد برپایی این شبکه در کشورمان باشیم.

منبع:
همراه اول

پست‎های مرتبط:

همه مشکلات نسل دوم پیکسل های گوگل در یک نگاه

در حالی که تنها چند هفته از عرضه موبایل های...

آیفون ۷ و ۷ پلاس چقدر در برابر آب مقاوم هستند؟ [تماشا کنید]

  یکی از ویژگی های بسیار مورد انتظاری که بالاخره...

راهنمای جامع خرید لنزهای مخصوص گوشی موبایل

  لنزهای مخصوص موبایل چیست و کدام لنز برای شما...

Theme Settings