بالاخره سهم اندروید اوریو از بازار به بیش از یک درصد رسید

After-nearly-six-months-Android-Oreo-finally-breaks-1-market-share-680x450

گوگل ساعاتی پیش آمار توزیع نسخه های مختلف اندروید برای ماه فوریه را منتشر کرد. با یک نگاه کوتاه به این آمار می توان دریافت که اوضاع برای آخرین نسخه اندروید چندان جالب نیست و هنوز نتوانسته به تعداد زیادی از دیوایس های اندرویدی در سراسر دنیا راه پیدا کند.

البته در مقایسه با آمار سال گذشته، شاهد پیشرفت اندکی در میزان سهم اندروید اوریو از بازار هستیم که حالا از زیر یک درصد، به بالای یک درصد رسیده و این دقیقا همان رویه ای است که اندروید نوقا در سال گذشته آن را دنبال می کرد.

February-Android-distribution-numbers

مطابق گزارشات، به نظر می رسد که اندروید اوریو حالا روی ۱/۱ درصد از دیوایس های اندرویدی سراسر دنیا نصب شده و این در حالیست که سهم اندروید نوقا از این دیوایس ها حالا به ۲۸/۶ درصد می رسد. همچنین اندروید مارشملو و لالی پاپ هم با تصاحب به ترتیب ۲۸/۱ و ۲۴/۶ درصد بازار همچنان در شرایط مطلوبی به سر می برند.

اما در نهایت سهم اندروید کیت کت از بازار حالا به ۱۲ درصد کاهش یافته و سایر نسخه های قدیمی تر مثل ژلی بین، آیس کریم سندویچ و جینجربرد نیز به ترتیب ۵ درصد، ۰/۴ درصد و ۰/۳ درصد از سهام بازار را در اختیار دارند.

توجه داشته باشید که این آمار و ارقام در یک بازه هفت روزه گردآوری شده و نسخه هایی از اندروید که سهمی کمتر از ۰/۱ درصد از بازار دارند هم در آن لحاظ نشده اند.

منبع:
Phonearena

پست‎های مرتبط:

جعبه گشایی آیفون ۱۰ [تماشا کنید]

موبایل مورد انتظار آیفون ۱۰ به تازگی در اختیار نخستین...

اپل iOS 11 را با بیش از ده قابلیت تازه معرفی کرد

اپل امشب در سن خوزه رویداد WWDC را تدارک دیده...

مقایسه مشخصات سخت افزاری گوگل پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال با رقبا

گوگل دیروز از نسل جدید موبایل هایش یعنی پیکسل ۳...

Theme Settings