برای خرید یک گوشی هوشمند باید به چه نکاتی توجه کنید؟

برای رفع هر نیازی باید در ابتدا نیاز خود را به خوبی بشناسیم تا بتوانیم از گزینه‌های پیش رو که در ظاهر همگی مناسب هستند، بهترین را انتخاب کنیم. در خرید یک تلفن هوشمند نیز در ابتدا باید بنشینید و کمی فکر کنید. به اینکه چرا من یک تلفن هوشمند نیاز دارم؟ قرار است با آن چه کارهایی انجام دهم؟ از تلفنم چه می‌خواهم؟ چه استانداردهایی را باید رعایت کنم تا بهترین گزینه مورد نظر را نسبت به بودجه‌ام داشته باشم؟ توصیه من این است که پیش از خرید به این پرسش‌ها کمی بیندیشید تا شاید بتوانید در این بازار رنگارنگ از سر درگمی رهایی یابید و با فکری بازتر انتخاب کنید.

?صفحه نمایش

با یک نگاه ساده به صفحه نمایش یک تلفن هوشمند می‌توانید به راحتی از روشنی، دقت و زوایای دید آگاه شوید. اما شاید برای برخی از کاربران بعضی از اعداد و اصطلاحات نامفهوم و عجیب و غریب به نظر بیاید.

مثلا مقدار PPi (تعداد پیکسل‌ها درهر اینچ) که هر چقدر مقدارش بالاتر باشد، قطعا برای صفحه نمایش شما بهتر است. برای مثال این میزان در تلفن‌های بسیار خوب بیشتر از ۳۱۰ppi در تلفن‌های معمولی ۲۸۰ppi و در تلفن‌های ارزان حدود ۲۵۰ppi و پایین‌تر است.

photo_2016-04-14_19-49-05

?پردازشگر

در تلفن های هوشمند، این پردازشگر است که مهمترین نقش را ایفا می‌کند. البته اهمیت این بخش نیز باز بستگی به نیاز شما دارد.

اگر انتظار دارید که تلفن‌تان در حد یک کنسول بازی در خدمت‌تان باشد، پس مدلی را انتخاب کنید که پردازشگر بهتر با تعداد هسته‌های بیشتر داشته باشد.

photo_2016-04-14_19-48-59

?حافظه

مورد دیگری که زمان خرید یک تلفن هوشمند باید حتما به آن توجه کنید میزان حافظه است. شاید زمان‌هایی برایتان پیش آمده باشد که مجذوب مدل خاصی شده باشید. به طوری که دیگر به هیچ چیز جز خرید آن فکر نمی‌کنید. اما ما اینجاییم تا به شما عزیزان بگوییم که میزان حافظه داخلی بسیار اهمیت دارد و چیز دیگری که بیش از آن با اهمیت است، میزان حافظه رم است. زیرا این فضای رم است که به شما تجربه‌ای روان از کار با گوشی هدیه می‌کند.

photo_2016-04-14_19-48-55

⚙سیستم عامل

در این بخش محدودیت‌هایی وجود دارد. مثلا اگر بخواهید به سمت برند اپل بروید تنها یک انتخاب پیش رو دارید آن هم iOS است. و این یک محدودیت واقعی است! اما اگر قرار باشد ویندوز ۸ یا اندروید را به عنوان سیستم عامل انتخاب کنید، گزینه‌های پیش رویتان بسیار زیاد و متنوع است. البته در بین این دو نیز اندروید با قدرت بیشتری ظاهر شده است. با تمام این حرف‌ها نمی‌توان از بلک بری و اوبونتو نیز که کاربران ویژه خود را دارند حرفی به میان نیاورد. اما باز هم آنچه در بازار و واقعیت فعلا قدرت را در دست دارد، اندروید است.

photo_2016-04-14_19-48-51

و دوربین

شرکتهای سازنده برای معرفی دوربین دستگاههای خود از واحد مگاپیکسل (میلیون پیکسل) استفاده میکنند . البته در این مورد حتما عدد بزرگتر مثلا ۱۶ مگاپیکسل گوشی گلکسی اس ۵ سامسونگ نشان برتری آن  نسبت  به دوربین ۱۲ مگاپیکسلی گلکسی اس ۷ همان برند ندارد و کیفیت پیکسل ها را نیز باید مد نظر داشت

در کل دوربین با کیفیت ۸ مگاپیکسل عکس های مطلوبی برای چاپ و قرار دادن در آلبوم خانگی میگیرد.

۹۴۲۶۷

 

پست‎های مرتبط:

چگونه با Greenify مصرف باتری گجت هوشمندمان را بهینه سازی کنیم؟

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و هوشمند تر شدن دیوایس های...

فایل فلش IMet R801

فایل فلش شرکتی (IMet R801 ) ویژه همکاران  ( رایگان)...

فایل فلش T62

فایل فلش شرکتی (IMet T62 NEW android 6) ویژه همکاران ...

Theme Settings