نام نسخه بعدی اندروید مشخص شد

Android-Pie

گوگل به صورت رسمی اعلام کرد که نسخه بعدی سیستم عامل موبایل این شرکت اندروید ۹ پای ( Pie) نام داشته و از امروز برای موبایل های پیکسل منتشر شده است.

زمانی که گوگل قصد داشت نام نسخه فعلی اندروید را اعلام کند تقریبا همه حدس می زدند که نسخه ۸ اوریو نامیده خواهید شد چرا که در زبان انگلیسی اسم خوراکی های کمی با حرف o شروع می شود.اما قضیه در مورد حرف p کمی متفاوت است و نام های بسیاری از قبیل نعناع (Peppermint)، پنکیک و در نهایت پای گوش می رسید.

این نسخه از اندروید به لطف هوش مصنوعی قابلیت های جدید و متنوعی را به همراه دارد و ویژگی های اصلی آن را می توان هوشمندی، سادگی، و سلامت دیجیتال عنوان کرد. سرعت سیستم ناوبری در این نسخه بهبود یافته و از ژست های حرکتی هم پشتیبانی می کند.

در اندروید پای سه آیکون پایین نمایشگر که پیش از این وظیفه ناوبری را بر عهده داشتند جای خود را به نواری باریک داده اند که با بهره گیری از آن به صفحات مختلف لانچر سوایپ خواهید کرد.

AndroidP-03

یکی از قابلیت های مهمی که به صورت پیش فرض در نسخه فعلی ارائه نشده Digital Wellbeing است که به منظور ایجاد تعادل بین زندگی دیجیتالی و واقعی کاربران طراحی شده است.

از دیگر قابلیت های این سیستم می توان پشتیبانی از بریدگی نمایشگر، صرفه جویی در مصرف باتری، اکشن برای پیش بینی نیاز بعدی کاربران برای هر اپلیکیشن بر اساس عادات آنها، قابلیت اسلایس (Slice) برای نمایش اطلاعات مربوط به اپلیکیشن های نصب شده و دشبورد برای مدیریت بهتر زمان استفاده از اپلیکیشن ها اشاره کرد.

کمپانی اسنشال نیز همزمان با انتشار اندروید پای برای موبایل های پیکسل از ارائه این نسخه برای کاربران خود خبر داده است. مدل دقیق موبایل هایی که اندروید پای را دریافت می کنند تاکنون مشخص نشده اما انتظار می رود مدل هایی مثل نوکیا ۷ پلاس، اکسپریا اکس زد ۲، می میکس اس ۲ و ویوو اکس ۲۱ در صف اولین دریافت کننده های آن قرار داشته باشند.

پست‎های مرتبط:

مشخصات و جزئیات دوربین چهار گانه نسخه‌ی ۲۰۱۸ گلکسی A9 پرو لو رفت

هفته‌ی گذشته سامسونگ به صورت رسمی اولین گوشی بهره مند...

ال جی موبایل اقتصادی زون ۴ را معرفی کرد

ال جی از موبایل اقتصادی زون ۴ رونمایی کرده که...

درآمد ۳٫۵ دلاری نوکیا به ازای فروش هر موبایل ۵G

احتمالاً هرکسی که اخبار تکنولوژی را دنبال می کند، حداقل...

Theme Settings