مقایسه عملکرد باتری آیفون ۱۰ با رقبا

Apple-iPhone-X-w600

همان طور که می دانید، کمپانی اپل آیفون ۱۰ را به یک باتری دو تکه L شکل مجهز کرده که با ظرفیت غیر عادی ۲۷۱۶ میلی آمپر ساعت، بزرگترین باتری به کار رفته در آیفون های اپل به شمار می رود.

iphone-x-battery-ifixit-c-w600

اما اندازه بزرگتر باتری همیشه به معنای طول عمر بیشتر آن نیست چرا که دیوایس های مختلف نرخ مصرف انرژی متفاوتی دارند و از همین رو باید با تست آنها در شرایط مشابه، دوام باتری هایشان را سنجید.

باتری آیفون ۱۰ در استفاده روزمره ۸ ساعت و ۴۱ دقیقه دوام می آورد

در این زمینه منابع مختلفی اقدام به انجام چنین تست هایی می کنند که در یکی از مواردی که در این مطلب از آن استفاده شده، شاهد طول عمر باتری ۸ ساعت و ۴۱ دقیقه ای برای آیفون ۱۰ هستیم که اندکی از آیفون ۸ (باتری ۱۸۲۱ میلی آمپر ساعتی) بهتر بوده اما در مقابل آیفون ۸ پلاس (باتری ۲۶۹۱ میلی آمپر ساعتی) با عمر ۱۰ ساعت و ۳۵ دقیقه ای حرفی برای گفتن ندارد.


۱
طول عمر باتری پرچمداران بازار با هر بار شارژ

مقایسه عملکرد باتری آیفون های جدید با رقبای اندرویدی نشان می دهد که به جز مدل ۸ پلاس، باتری دو آیفون دیگر تقریباً طول عمر متوسطی داشته و در این زمینه برتری قابل ملاحظه ای ندارند.

اما عامل دیگری که در تعیین عملکرد باتری مؤثر است، میزان زمان مورد نیاز برای شارژ کامل آن از ۰ تا ۱۰۰ بوده که خصوصاً در کاربری روزمره و زمانی که کاربر وقت کافی برای اتصال طولانی مدت موبایل به شارژر را ندارد، اهمیت پیدا خواهد کرد.

۲-۴
مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کامل به دقیقه

در زمینه سرعت شارژ باتری اما آیفون های اپل عملکرد مناسبی نداشته و با وجود ظرفیت کمتر (نسبت به باتری های ۳۰۰۰+ میلی آمپر ساعتی رقبای اندرویدی) برای شارژ کامل به مدت زمان بیشتری نیاز دارند.

در این بین زمان ۳ ساعت و ۹ دقیقه ای شارژ کامل آیفون ۱۰ رقمی است که برای پیشرفته ترین موبایل اپل چندان جالب به نظر نمی رسد؛ اما باید توجه داشت که کمپانی ساکن کوپرتینو یک شارژر معمولی ۵ واتی را در جعبه آیفون ۱۰ قرار داده و در صورت استفاده از یک شارژر با قابلیت شارژ سریع، زمان مورد نیاز به طرز قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

گفتنی است آیفون ۱۰ از قابلیت شارژ بی سیم نیز پشتیبانی می کند که برای بهره مندی از آن، خریداران باید یک عدد پد شارژ با استاندارد Qi را به صورت جداگانه تهیه کنند.

منبع:
Phone Arena

پست‎های مرتبط:

موبایل تاشوی سامسونگ W2019 با سخت‌افزار قدرتمند معرفی شد

پس از مدت ها گمانه زنی سرانجام موبایل تاشوی سامسونگ...

ذنفون ۵ ایسوس معرفی شد؛ میان‌رده‌ای درآمیخته با هوش مصنوعی

ایسوس یک بار دیگر کتاب ذنفون را ورق زد و...

پایان کار موبایل های قاچاق؛ طرح رجیستری از اول تیرماه اجرا می شود

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به آماده...

Theme Settings