سامسونگ به روز رسانی خانواده‌ی گلکسی اس ۶ را پایان داد

nexus2cee_wm_nexus2cee_image4-728x485

سامسونگ با عرضه‌ی گلکسی اس ۶ در سال ۲۰۱۵ توانسته بود که با تولید اولین موبایل هوشمند اندرویدی با تمرکز بر طراحی آن، روند تولید محصولات مشابه در بازار را تغییر دهد. روندی که به امروز نیز تاثیراتش را مشاهده می‌کنیم اما اکنون پس از گذشت ۳ سال از تاریخ عرضه این موبایل به نظر می‌رسد که سامسونگ دیگر قصد ندارد برایش به روز رسانی جدیدی عرضه کند و به شکلی به عمر گلکسی اس ۶ پایان داده است.

۱۴۷۸۲۸۷۰۹۲_android-7.0-nougat-galaxy-s7-edge_story-w600-1

البته گلکسی اس ۶ تا به امروز توانسته عمری ۳ ساله داشته باشد که در بازار امروز تلفن‌های هوشمند، و عمر ۲ دوساله‌ی موبایل‌های سامسونگ زمان مناسبی است. در نظر داشته باشید که آخرین به روز رسانی برای این گجت در اسفند ماه سال گذشته عرضه شد و بدین ترتیب تا به حال دو نسخه‌ی کامل سیستم عامل برای این موبایل عرضه شده است. بعلاوه اینکه مشکلات امینتی بسیاری نیز با این آپدیت‌ها رفع شده است. بر اساس این به روزرسانی، این موبایل هوشمند قادر خواهد بود حتی عمر بیشتری هم داشته باشد اما به هر حال دیگر به روز رسانی جدیدی توسط کمپانی کره‌ای برای آن منتشر نخواهد شد.

nexus2cee_2018-04-02-13_01_29-Android-Security-Updates-Scope-_-Samsung-Mobile-Security

درست است که اعلام رسمی سامسونگ، بدین معنی است که گلکسی اس ۶ عمر خود را با پشتیبانی از سیستم عامل اندروید ۷ به پایان خواهد برد اما باز هم ممکن است به روز رسانی ‌های امنیتی جدید و حتی قابلیت‌هایی از سیستم عامل اندروید ۸٫۱ نیز برایش عرضه شود.

البته سامسونگ اعلام کرده که هنوز از گلکسی اس ۶ اج و اکتیو پشتیبانی خواهد کرد و این تلفن‌های هوشمند توسط این شرکت چند ماه دیگر نیز به روز رسانی خواهند شد. این اتفاق می‌تواند بدین علت باشد که موبایل‌های مذکور چند ماه دیرتر از گلکسی اس ۶ به بازار عرضه شده بودند و طبیعی است که عمرشان نیز قدری بیشتر باشد اما با این حال بعید است که این موبایل‌ها بتواند تا پایان تابستان امسال به زندگی خود ادامه دهند.
منبع:

slashgear ، androidpolice

پست‎های مرتبط:

تصاویر رسمی گلکسی اس ۸ اکتیو؛ پرچم‌دار جدید سامسونگ با بدنه‌ای مقاوم

ادعا می‌شود که تصاویر به‌دست آمده مربوط به «دفترچه راهنمایی...

بررسی اپلیکیشن گپ؛ پیام رسانی برای ایرانیان

حقیقت این است که تلگرام آنقدر در زندگی روزمره ما...

Theme Settings