گوگل چه زمانی به پشتیبانی از موبایل های نکسوس و پیکسل خاتمه می دهد؟

dims-2-1

اگر یکی از دارندگان موبایل های خانواده پیکسل یا نکسوس هستید و تمایل دارید بدانید که چه زمانی نیاز به خرید یک موبایل جدید پیدا میکنید، باید بگوییم که گوگل اخیرا اعلام کرده چه زمانی پشتیبانی تلفنی و آنلاین برای این دستگاه ها را قطع خواهد کرد.

در گذشته، غول جستجوگر وعده داده بود که موبایل هایش دست کم برای دو سال آپدیت های اندرویدی را دریافت خواهند کرد و به روز رسانی های امنیتی هم حداقل تا سه سال بعد از عرضه آنها به بازار در اختیار خریداران قرار خواهند گرفت. همچنین به محض توقف ارائه آپدیت های امنیتی برای این موبایل ها، پشتیبانی تلفنی و آنلاین نیز برای آنها خاتمه می یابد.

به روز رسانی اندروید برای پیکسل و پیکسل اکس ال در اکتبر ۲۰۱۸ قطع می شود

با استناد به اطلاعاتی که این شرکت در صفحه پشتیبانی وبسایت خود قرار داده، گوگل به عهد خود وفادار است؛ بر این اساس تلفن های همراه پیکسل و پیکسل اکس ال که در سال ۲۰۱۶ معرفی شدند تا اکتبر سال ۲۰۱۸ آپدیت های اندروید را دریافت خواهند کرد و به روز رسانی های امنیتی برای آنها نیز تا اکتبر ۲۰۱۹ برقرار است.

گوگل همچنین اعلام کرده که در سپتامبر سال ۲۰۱۸، به پشتیبانی از موبایل های نکسوس ۶P هوآوی و نکسوس ۵X (ساخت ال جی) هم خاتمه می دهد که این یک سال بعد از توقف ارائه به روز رسانی سیستم عامل برای آنهاست.

اگر از دارندگان نکسوس ۶ یا ۹ هستید تا اکتبر امسال می توانید آپدیت های امنیتی برای آنها را دریافت نمایید و بعد از آن دیگر امکان استفاده از پشتیبانی تلفنی و آنلاین گوگل را نخواهید داشت.

منبع:
engadget

پست‎های مرتبط:

رئیس سامسونگ در دادگاه، باز هم اتهام فساد مالی و رشوه دهی را رد کرد

مدیر سامسونگ بالاخره در دادگاه کره جنوبی لب به سخن...

شیائومی Mi 6 معرفی شد؛ پرچمداری ارزان قیمت با جدیدترین سخت افزار

شیائومی ساعتی پیش با برگزاری مراسمی در پکن، از جدیدترین...

اسم رمز و زمان ساخت نمونه اولیه گلکسی نوت ۹ سامسونگ مشخص شد

در حالی که به نظر می رسد همین حالا سامسونگ...

Theme Settings