دلایل هوآوی برای قطع همکاری با گوگل در ساخت پیکسل

یکی از مدیران شرکت هوآوی گفت این شرکت پیشنهاد گوگل را برای ساخت پیکسل رد کرد، زیرا ساخت پیکسل‌ها سودی برای این شرکت نداشت و قرار بود تنها برند گوگل مطرح شود.

 

ماه گذشته گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد شرکت گوگل قبل از اینکه به شرکت HTC پیشنهاد ساخت سوگلی‌های خود را بدهد، در حال مذاکره با شرکت چینی هوآوی بوده است. شایعات از این سخن می‌گفتند که گوگل بعد از پیشنهاد ساخت پیکسل، به هوآوی گفته بود لوگوی گوگل تنها لوگویی است که بر روی گوشی‌های پیکسل باید حک شود و هوآوی هم به همین دلیل عطای ساخت گوشی‌های پیکسل را به لقایش بخشیده است.

اما تمام این‌ها تا به امروز حدس و گمان بودند. مجله WinFuture امروز در مصاحبه‌ای با Colin Giles، یکی از مدیران ارشد هوآوی، این مورد را جویا شد و تاییدیه‌ای برای شایعات قبلی گرفت. Colin Giles گفت شرکت گوگل قصد داشت با ساخت پیکسل تنها اعتبار شرکت خودش را افزایش دهد و این مورد برای هوآوی که در تلاش برای بهبود وضعیت خود و پیشرفت در بازار است قابل قبول نبود.

هوآوی در حال حاضر یکی از پرفروش‌ترین شرکت‌های ساخت تلفن همراه است و صرف همکاری با گوگل به عنوان تولیدکننده گوشی‌های پیکسل هیچ کمکی به رشد این شرکت نمی‌کند. علاوه بر این همکاری‌ای که گوگل با این شرکت برای تولید نکسوس ۶پی در سال گذشته داشت، به دلیل فروش پایین و عدم حمایت لازم از سمت گوگل، زیاد به مذاق مدیران این شرکت خوش نیامده است. Giles ادامه داد که شرکت هوآوی هیچ‌گاه گوگل را به شکل رقیب سخت‌افزاری خودش در بازار نمی‌بیند؛ هرچند ممکن است بتواند با این شیوه تولید پیکسل‌ها و فروش آن‌ها به موفقیت خوبی دست پیدا کند.

پست‎های مرتبط:

Theme Settings