دسترسی کاربران ایرانی به برخی صفحات اینستاگرام محدود شد

 Instagram_icon

طبق گزارشات رسیده، اینستاگرام دسترسی کاربران ایرانی را به برخی صفحات پرمخاطب محدود کرده است. برای اطلاعات بیشتر با ادامه مطلب همراه شوید.

موضوع حمله کاربران ایرانی به اشخاص سرشناس و صفحات پرمخاطب اینستاگرام داستان جدیدی نیست. متاسفانه بعضی کاربران ایرانی گاه و بیگاه با بهانه‌های مختلف به این صفحات حمله می‌کنند و با کامنت‌های ناشایست سعی در نشان دادن اعتراض خود می‌کنند؛ اتفاقی که به هیچ وجه پسندیده نیست و بازخورد نامناسبی برای کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی به‌همراه داشته است.

ظاهرا دسترسی کاربران ایرانی با آی‌پی آدرس ایران به بعضی صفحات پرمخاطب اینستاگرام محدود شده است. مشخص نیست که این محدودیت از طرف اینستاگرام به‌صورت مستقیم اعمال شده یا قابلیتی در اختیار دارندگان این صفحات قرار داده شده تا خودشان بتوانند این محدودیت را اعمال کنند.

به‌عنوان مثال، اگر صفحه RaiSport را در اینستاگرام با آی‌پی ایران باز کنید با این پیغام مواجه می‌شوید:

Access to this account has been restricted in your country for legal reasons

این محدودیت طوری اجرا شده که حتی اگر آی‌پی خود را به کشور دیگری تغییر دهید باز هم صفحات محدودشده باز نمی‌شوند و پیغام مذکور نمایش داده می‌شود. هنوز لیست کاملی از صفحات محدود شده به دست نیامده و خبر رسمی نیز از طرف اینستاگرام در این رابطه منتشر نشده است. ضمن اینکه این احتمال نیز وجود دارد که امکان اعمال محدودیت فقط در اختیار صفحات تاییدشده یا Verified اینستاگرام قرار داشته باشد.

پست‎های مرتبط:

گوشی هوشمند شما چه زمانی اندروید ۹ را دریافت می‌کند؟

حالا که گوگل به طور رسمی نام اندروید ۹ را...

هوآوی رسما از Honor 9 رونمایی کرد؛ مشخصات خوب، قیمت مناسب

در مراسمی که روز گذشته برگزار شد، آخرین پرچمدار از...

هواوی از موبایل اقتصادی Y3 2018 با اندروید گو رونمایی کرد

هواوی امروز نخستین گوشی مبتنی بر اندروید گو خود را...

Theme Settings