سلطه اینستاگرام بر شبکه های اجتماعی تا سه سال دیگر

Instagram-w600

بر اساس برآوردهای موسسه تحقیقات بازاریابی دیجیتال «eMarketer» تا سال ۲۰۲۱ کاربران اینستاگرام ۳۰ درصد از کل کاربران شبکه های اجتماعی را تشکیل می دهد.

تعداد کاربران اینستاگرام در حال حاضر ۵۹۳٫۷ میلیون نفر است که ۲۴ درصد از کل کاربران شبکه های محسوب می شود اما این میزان طی سه سال آینده به ۹۲۷٫۹ میلیون خواهد رسید.

۱۲b0d8414c1cf856bbc98e84cad29859
نمودار رشد کاربران اینستاگرام تا سال ۲۰۲۱ نمودار آبی: درصد سهم اینستاگرام از کل کاربران شبکه های اجتماعی نمودار قرمز: درصد رشد سالیانه کاربران

یکی از تحلیلگران این موسسه به نام «سیندی لیو» علت رشد سریع این اپلیکیشن را ارائه بروزرسانی های پیوسته و معرفی قابلیت های جدید از جمله ویدئوی لایو و استکیرهای مهیج می داند.

با این وجود مهم ترین سلاح اینستاگرام در رقابت تنگاتنگ با اپلیکیشن هایی از قبیل فسبوک مسنجر و اسنپ چت، قابلیت استوری است که تابستان سال گذشته معرفی شد.

مسئولان این شبکه اجتماعی ماه گذشته تعداد کاربرانی را که روزانه از استوری استفاده می کنند ۳۰۰ میلیون نفر اعلام کردند. علاوه بر این مدیرعامل اینستاگرام کپی برداری این قابلیت از اسنپچت را تائید کرده است.

۹d0ffd229bca5321bb7b9fbfc8f132bc
۲۵ کشور اول بر اساس سهم اینستاگرام از کاربران شبکه های اجتماعی

شاید خود مسئولان فیسبوک هم هنگام خریداری استارتاپ اینستاگرام در سال ۲۰۱۲ تصور نمی کردند که تعداد کاربران آن طی ۵ سال از ۳۰ میلیون به حدود ۶۰۰ میلیون نفر برسد. حالا اما آنها به خرید ۱ میلیارد دلاری خود در آن سال افتخار می کنند.

نکته جالب این جاست که این بازار نه فقط در آمریکا بلکه در نقاط مختلف دنیا از نروژ در شمال اروپا گرفته تا سنگاپور در شرق آسیا و آرژانتین در جنوب قاره آمریکا در حال گسترش است.

منبع:
Yahoo

پست‎های مرتبط:

سامسونگ احتمالاً اواخر مرداد از گلکسی نوت ۸ رونمایی خواهد کرد

بر اساس گزارش وبسایت های خبری کره جنوبی، گلکسی نوت...

منفجر شدن یک آیفون ۱۰ هنگام به‌روزرسانی به iOS 12.1

فردی که در ایالت واشنگتن آمریکا زندگی می‌کند هفته گذشته...

Galaxy On Nxt سامسونگ معرفی شد

  سامسونگ از گوشی میان رده جدید گلکسی آن نکست...

Theme Settings