افزایش مهاجرت از اندروید به iOS؛ آیفون ۷ و نسخه پلاس در صدر پرفروش ها

iphone-7

موسسه CIRP که در زمینه بررسی اطلاعات مربوط به مصرف کنندگان فعالیت دارد در تازه ترین گزارش سه ماهه خود (از آوریل تا ژوئن) مدعی شده شمار کاربران اندرویدی که به پلتفرم موبایلی اپل روی آورده اند به بیشترین میزان خود در دوازده ماه گذشته رسیده.

خبر خوب برای اپل اینکه نسبت به سه ماهه های قبلی درصد بیشتری از کاربران اندروید به آیفون روی آورده اند. در سه فصل پیشین ۱۴ تا ۱۷ درصد از دارندگان اندروید اقدام به خرید آیفون کردند اما با طولانی تر شدن چرخه به روز رسانی ها و رشد تعداد دارندگان جدیدترین اسمارت فون ها، پیش بینی می شود که با روند کنونی مهاجرت کاربران از پلتفرم اندروید به iOS شاهد موفقیت آیفون های بعدی باشیم.

CIRP همچنین گزارش داده که آیفون ۷ و نسه پلاس ۸۱ درصد از کل فروش فصلی آیفون را در بازه زمانی ذکر شده به خود اختصاص دادند که از این رقم ۴۷ درصد به مدل استاندارد و ۳۴ درصد به مدل پلاس مربوط می شود.

Josh Lowitz هم بنیانگذار CIRP در این باره گفت:

جدیدترین مدل ها یعنی آیفون ۷ و نسخه پلاس در این فصل سهم بیشتری نسبت به سه ماهه قبل داشتند. فروش مدل های قدیمی تر این موبایل نیز بعد از چندین فصل عملکرد قوی بالاخره به پایین تر ین حد خود رسید. در بازه زمانی مشابه سال قبل مدل های قبلی این دو ۳۴ درصد از کل آیفون های فروخته شده را تشکیل می داد در حالی که در این فصل این رقم به ۱۹ درصد رسید.

البته گفته می شود افزایش فروش آیفون ۷ بیشتر به خاطر تخفیف اپراتورهای آمریکایست که معمولا قبلا از معرفی مدل های جدیدتر این محصول اتفاق می افتد.

منبع:
۹to5mac

پست‎های مرتبط:

جمع آوری موبایل های قاچاق از پاساژ علاءالدین تهران

    از صبح امروز سه شنبه ۵ مرداد خبر...

مرورگر مایکروسافت Edge برای اندروید و iOS منتشر می‌شود

روی سیستم‌عامل ویندوز، مرورگر اختصاصی وجود دارد که توسط مایکروسافت...

قابلیت‌های جدید موبایل تاشوی سامسونگ فردا معرفی می‌شوند

به نظر می‌رسد که کمپانی کره‌ای قصد دارد مخفی کاری...

Theme Settings