گزارش ها از افزایش بی سابقه بدافزارهای سیستم عامل iOS خبر می دهند

Skycure-iOS-Malware-1

تازه ترین گزارش در زمینه تهدیدهای امنیتی موبایل نشان می دهد تعداد بدافزارهای سیستم عامل iOS با سرعت بسیار بیشتری در مقایسه با دستگاه های اندرویدی افزایش می یابد. شرکت Skycure که یکی از پیشگامان حوزه امنیت موبایل به شمار می رود، در گزارش اخیر خود اطلاعات جدیدی را در مورد آسیب پذیری های iOS طی دهه گذشته ارائه کرده است.

Skycure-iOS-Malware-2

این شرکت معتقد است اپل با توسعه فرهنگ BYOD (استفاده از کامپیوتر و موبایل شخصی در محل کار) بهره وری کارکنان را افزایش داده، اما در مقابل باعث شده تا محصولات مبتنی بر iOS به هدف اصلی هکرها تبدیل گردند.

تعداد بدافزارهای iOS طی ۹ ماه گذشته ۳ برابر افزایش یافته است

البته تعداد بدافزارها را نمی توان معیار ناامنی یک پلتفرم تلقی کرد، اما بر اساس آن می توان سطح تلاش هکرها برای نفوذ به سیستم عامل مورد بحث را برآورد نمود. Skycure می گوید تعداد حملات به iOS به قدری زیاد شده که شرکت ها به هیچ وجه در برابر آن ایمن نیستند. درصد دستگاه های مبتنی بر iOS مورد استفاده در شرکت ها که به نوعی بدافزار آلوده هستند، از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۶ تاکنون به بیش از ۳ برابر افزایش یافته است، در حالی که این رقم برای سیستم عامل اندروید در مدت مشابه، تقریباً ثابت بوده یا کاهش یافته.

ظاهراً بسته های امنیتی گوگل که به صورت ماهیانه به دست کاربران می رسد، یکی از مهم ترین عوامل ایمن سازی اندروید به شمار می رود و مانع از فعالیت بدافزار ها و به خصوص باج افزارها می شود، در حالی که این شیوه به روز رسانی در سیستم عامل iOS مرسوم نیست.

Skycure-iOS-Malware-4-768x592

گفتنیست گزارش امنیت موبایل Skycure اطلاعات به دست آمده از سرتاسر جهان را در بر می گیرد و بر اساس میلیون ها مورد تست امنیتی در بازه زمانی ژانویه تا مارس ۲۰۱۷ تدوین شده است. این شرکت بیش از ۱ میلیون اپلیکیشن و بالغ بر ۱٫۵ میلیون شبکه را در هر سال مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و مشتریان شخصی یا سازمانی را نسبت به سطح امنیت شان آگاه می سازد.

Skycure-iOS-Malware-3

منبع:
Android Headlines

پست‎های مرتبط:

انتشار تصاویری از نسخه ۲۰۱۸ گلکسی A7؛ دوربین سه گانه و نمایشگر بدون مرز

سامسونگ ۱۹ مهرماه قصد دارد از گوشی گلگسی A9 پرو...

قابلیت‌های جدید موبایل تاشوی سامسونگ فردا معرفی می‌شوند

به نظر می‌رسد که کمپانی کره‌ای قصد دارد مخفی کاری...

لنوو Z5s با دوربین سه گانه و بریدگی قطره‌ای رسماً معرفی شد

بالاخره شرکت لنوو اولین گوشی بهره‌مند از سه دوربین خود...

Theme Settings