نوکیا رتبه یازدهم فروش تلفن های هوشمند را در فصل پایانی ۲۰۱۷ به دست آورد

Nokia-6-2018-4-w600

بنا بر اعلام «نیل شاه»، تحلیلگر موسسه تحقیقات بازار Counterpoint، کمپانی HMD Global در فصل پایانی سال ۲۰۱۷ با برند نوکیا به رتبه یازدهم در بازار تلفن های هوشمند دست پیدا کرده است.

به این ترتیب این کمپانی فنلاندی موفق شده تلفن های هوشمند بیشتری از کمپانی های گوگل، HTC، سونی، آلکاتل، لنوو، ایسوس و وان پلاس به فروش برساند. در خارج از این بازار رقابتی نیز نوکیا رتبه اول فروش موبایل های غیر هوشمند را به خود اختصاص داده و توانسته تعداد ۲۰٫۷ میلیون دستگاه از این گجت ها را در فصل پایانی سال ۲۰۱۷ به دست مشتریان خود برساند.

HMD_Global_Colored_Logo

با احتساب آمار فروش تمامی موبایل های غیر هوشمند و نیز هوشمند در دوره سه ماهه یاد شده، HMD Global با به دست گرفتن ۵ درصد از سهم بازار، رتبه ششم میزان فروش را از آن خود کرده. به این ترتیب کمپانی فنلادی توانسته بعد از شرکت اوپو قرار گیرد؛ شرکتی که ۶٫۸ درصد از سهم بازار را به تصاحب خود در آورده. البته سهم اوپو در سه ماهه قبل تر از آن (فصل سوم سال ۲۰۱۷) بیش از این میزان و برابر ۸٫۲ درصد بوده است.

به نظر می رسد پیشرفت HMD Global که کمی بیش از یک سال پیش عرضه موبایل های نوکیا به بازار را شروع کرد، چندان هم بد نبوده. این کمپانی در سال ۲۰۱۶ برند تلفن های هوشمند نوکیا را خریداری کرد و موفق شد جان دوباره ای به این نام مشهور ببخشد؛ برندی که حتی مایکروسافت نیز نتوانست آن را به خوبی احیا کند.

HMD Global قصد دارد در روز ۶ اسفند ماه کنفرانس مطبوعاتی را در بارسلون اسپانیا برگزار کند. انتظار می رود تعدادی از موبایل های جدید این کمپانی در رویداد یاد شده معرفی شوند. شاید جذاب ترین محصول کنفرانس یاد شده تلفن هوشمند نوکیا ۹ باشد که اخیراً تصاویری از آن منتشر شد که خبر از نمایشگر با لبه های خمیده می دادند.

منبع:
ANDROID AUTHORITY

پست‎های مرتبط:

اپل آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را معرفی کرد

اپل در مراسم امشب، موبایل های جدیدش یعنی آیفون ۸...

سامسونگ نسخه ۲۰۱۸ گوشی اقتصادی گلکسی J2 را معرفی کرد

سامسونگ به تازگی نسخه ۲۰۱۸ گوشی اقتصادی گلکسی J2 را...

واتس اپ قابلیت مکالمه تصویری را به صورت عمومی عرضه کرد

چندی پیش خبردار شدید که نسخه بتای اپلیکیشن واتس اپ...

Theme Settings