تدابیر ویژه سامسونگ برای پیشگیری از تکرار تراژدی گلکسی نوت ۷

همانطور که در خبرها خواندید سامسونگ چندی قبل با انتشار گزارشی علت اصلی بروز مشکل برای فبلت گلکسی نوت ۷ را منتشر کرد. اما آیا باز هم چنین اتفاقی رخ می دهد؟

کره ای ها اعلام کرده اند که برای این منظور نوعی فرایند تست هشت مرحله ای را برای باتری های لیتیومی یونی موبایل های خود تعریف کرده اند و علاوه بر این یک هیئت مشاوره باتری را نیز ایجاد نموده اند که اعضایش را اساتید دانشگاه های کمبریج، برکلی و استنفورد تشکیل می دهند.

در نظر داشته باشید که این هیئت کار نظارت بر تمامی باتری های لیتیومی یونی موجود در اسمارت فون های سامسونگ را برعهده خواهد داشت و فعالیت هایش صرفا به فبلت های سری نوت یا حتی گلکسی اس ۸ محدود نمی گردد.

اما در مورد فرایند تست هشت مرحله ای تعیین شده از سوی سامسونگ هم باید بگوییم که تست دوام، بررسی ظاهری، تست با استفاده از پرتوهای اکس، تست شارژ و دشارژ، تست ترکیبات آلی فرار (TVOC)، تست های از هم گسستگی، تست مصرف سریع و تست ولتاژ مداری باز را شامل می گردد.

البته باید  اضافه نماییم که بسیاری از این تست ها از جمله سه مورد نخست و همچنین تست ولتاژ مداری باز قبلا نیز روی باتری های سامسونگ انجام می شدند اما کمپانی مورد بحث اعلام نموده که از این پس فرایندهای تست پیشرفته تری را روی آنها انجام خواهد داد و این آزمایشات نیز با تناوب بالا صورت خواهند پذیرفت. برای مثال گفته شده که این شرکت استانداردهای داخلی خود را برای فاز نظارت ظاهری ارتقاء داده است.

در رابطه با تست های شارژ و دشارژ، TVOC و استفاده سریع هم باید بگوییم که به کل فرایندهای تازه ای محسوب می شوند. در مورد نخست، باتری دستگاه هم در زمانی که در حال شارژ است و هم در زمان خالی شدن مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعد از بروز نقص در فبلت نوت ۷ سامسونگ هم راسا و هم با کمک شرکت های ثالث این تست ها را روی باتری آن انجام داد.

شرکت کره ای موبایل مورد بحث را در آگست سال ۲۰۱۶ معرفی کرد و حدودا دو هفته بعد کار صادرات آن را آغاز نمود. نقدهای اولیه از این فبلت نیز غالبا مثبت بودند اما طولی نکشید که گزارشات جسته و گریخته از وجود ایراد در این باتری ها در فضای مجازی منتشر گردید و حتی برخی از آنها دچار حرارت و آتش سوزی شدند و باقی ماجرا را هم که حتما می دانید.

پست‎های مرتبط:

تلگرام ۴٫۱ منتشر شد؛ چه قابلیت هایی به این پیام رسان محبوب اضافه شده است؟

دیروز نسخه ۴٫۱ اپلیکیشن محبوب تلگرام برای هر دو سیستم...

پوکمون گو: دستپخت خارق‌العاده شرکت نینتندو

در روزهای آینده ممکن است افرادی را در خیابان ببینید...

هواوی پی ۲۰ پرو ؛ بهترین تلفن هوشمند سال ۲۰۱۸ برای عکاسی

هواوی پی ۲۰ پرو موفق شده که جایزه‌ی عکاسی اتحادیه‌ی...

Theme Settings