نسخه بعدی پلتفرم اندروید احتمالاً «Oreo» نام دارد

oreo-wallpaper-9-w600

انگار همین چند روز پیش بود که اندروید نوقا منتشر شد؛ اما اگر کمی به قبل تر نگاه کنید متوجه خواهید شد که سیستم عامل N اندروید اسفند سال گذشته قبل از برگزاری کنفرانس اختصاصی گوگل رونمایی شد.

در حالی که فرصت چندانی تا رویداد I/O 2017 گوگل که اردیبهشت برگزار می شود باقی نمانده، نوبت به آشنایی بیشتر با سیستم عامل بعدی اندروید رسیده و انتظار می رود نسخه پیش نمایش آن تا مدتی دیگر معرفی شود.

همه ما از جمله خود گوگل می دانیم که «اسم» اندروید بعدی که با حرف انگلیسی «O» شروع می شود، برای مردم به مراتب جذاب تر و هیجان انگیزتر از قابلیت ها و امکانات جدید آن خواهد بود.

پس از آنکه نسخه N اندروید طی نظرسنجی و در رقابت تنگاتنگ با «نوتلا» و چند اسم دیگر «نوقا» نامیده شد، به نظر می رسد سیستم عامل بعدی همچون اندروید ۴٫۴ «کیت کت» نامی تجاری خواهد داشت.

دقایقی پیش «هیروشی لاکهایمر» معاون ارشد پلتفرم اندروید، Chrome OS و گوگل پلی در حساب رسمی توییترش گیفی از بیسکویت های کرمدار محبوب و مشهور «Oreo» منتشر کرده و به طور غیرمستقیم به نام اندروید بعدی (احتمالاً ۸٫۰) اشاره دارد.

هرچند با وجود اینکه کیت کت نیز با ترفند مشابهی معرفی شد، باید این نکته را نیز مد نظر داشت که این افشای رسمی به هر نحوی می تواند به مرحله نهایی نرسیده و اندروید O نام دیگری داشته باشد.

 

منبع:

PhoneArena

پست‎های مرتبط:

هواوی Nova 2i را با چهار دوربین معرفی کرد

هواوی روز گذشته موبایل جدید نوا ۲i را با چهار...

تصاویر تازه از نوکیا ۹ و نوکیا ۲؛ ارزان‌ترین و گران‌ترین گوشی‌‌های نوکیا در کنار هم!

همان‌طور که احتمالاً می‌دانید، شرکت HMD Global روی یک گوشی...

نگاه نزدیک به آیفون ۸ و ۸ پلاس

اپل دقایقی پیش و در جریان رویدادی که در اپل...

Theme Settings