بازی Pokemon Go در پنتاگون نیز ممنوع شد

پس از ایران که به دلایل امنیتی بازی پوکمون گو را ممنوع کرده، وزارت دفاع آمریکا نیز کارمندان خود را از انجام این بازی در ساختمان پنتاگون منع کرده است.

پنتاگون، مقر فرماندهی وزارت دفاع آمریکا، اخیرا کارمندان خود را از انجام بازی Pokemon GO در ساختمان‌های این سازمان منع کرده و در مورد ممنوعیت آن هشدار داده است.

پنتاگون در بخشنامه‌ای دلایل ممنوعیت این بازی را نگرانی اداره امنیت نسبت به جمع‌آوری اطلاعات مکانی اتاق‌ها و بخش‌هایی اعلام کرده است که تجهیزات حساس به صورت محرمانه در آنها نگهداری می‌شود؛ اتفاقی که می‌تواند امنیت اطلاعات و مقر فرماندهی وزارت دفاع آمریکا را به خطر بیندازد.

pokemon-go-pentagon-194577

 

Pokemon Go برای کار کردن نیاز به دانستن موقعیت مکانی کاربران دارد که این اطلاعات را از گیرنده GPS گوشی تلفن همراه آنها دریافت می‌کند. از آنجا که در برخی ساختمان‌های دولتی آمریکا اجازه استفاده از تجهیزات بی‌سیم وجود ندارد، پنتاگون کارمندان خود را از انجام بازی Pokemon Go منع کرده است تا مبادا پروتکل‌های امنیتی نقض شوند.

درحالی که بازی Pokemon GO تنها در ساختمان‌های نظامی و حساس آمریکا ممنوع شده، کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ایران انجام این بازی را به دلایل امنیتی در تمام کشور ممنوع و فیلتر کرده است.

پست‎های مرتبط:

موبایل تاشوی سامسونگ، محصولی لوکس و گران قیمت برای سه ماهه سوم ۲۰۱۷

علی رغم اینکه حاشیه اطراف نمایشگر موبایل ها روز به...

آیا گلکسی نوت ۸ در چهار نسخه مختلف عرضه می شود؟

گلکسی نوت ۸ سامسونگ به عنوان یک از مورد انتظارترین...

منفجر شدن یک آیفون ۱۰ هنگام به‌روزرسانی به iOS 12.1

فردی که در ایالت واشنگتن آمریکا زندگی می‌کند هفته گذشته...

Theme Settings