اقدامات لازم برای خرید موبایل پس از اجرای طرح رجیستری

digiphones-1

شمارش معکوس برای اجرای طرح رجیستری به صفر نزدیک می‌شود؛ طرحی که حداقل در ابتدای راه، به دغدغه‌ای برای خریداران موبایل تبدیل شده است. این طرح جهت حفظ نظم بازار قرار است گام به گام و مدل به مدل روی موبایل‌های مختلف اجرایی شود.

امروز در حاشیه نشست خبری اجرای طرح رجیستری، «حمیدرضا دهقانی نیا» خبر داد که بعضی موبایل‌های جدیدی که هنوز در فروشگاه‌ها هستند و فعال نشده‌اند، می‌توانند برای کاربران مشکل ساز شوند.

در نتیجه اگر در روزهای آینده تصمیم به خرید موبایلی جدید از فروشگاه‌ها دارید، بهتر است این اقدامات را جدی بگیرید تا وارد «لیست خاکستری» که فرصتی یک ماهه برای پرداخت عوارض گمرک است، نشوید.

۱- گزینش کد IMEI از تنظیمات موبایل یا روی جای باطری (درصورت باز شدن بدنه)

۲- استعلام کد IMEI از سامانه #۰۶#*

۳- مقایسه رقم‌های مذکور با کد درج شده روی جعبه

۴- گذاشتن سیم کارت در تلفن همراه و دریافت اس‌ام‌اس اصالت موبایل (بدین ترتیب اپراتور با تطابق IMEI موبایل با لیست گمرگ، سرویس گیری برای تلفن‌همراه مذکور را ممکن می‌سازد.)

IMG_9966-w800

محمدرضا دهقانی نیا در مورد هزینه تمام شده رجیستری برای کاربر گفت:

«موبایل‌های فعال کاربران شامل طرح رجیستری نمی‌شوند، چرا که قبلاً روند مورد نظر را طی نموده‌اند و کاربران باید در نظر داشته باشند که هیچ فروشنده‌ای تحت هیچ عنوانی حق ندارد هزینه‌ای برای اجرای طرح رجیستری از خریدار اخذ کند و بهتر است در صورت مشاهده چنین رفتاری به صحت رفتار فروشنده شک کنید و آن را گزارش نمایید.»

کاربران باید قبل از خرید، متوجه قاچاقی بودن موبایل مورد نظر بشوند

به گفته وی خریدار باید قبل از خرید به روش‌های اشاره شده، متوجه ورود غیرقانونی آن به کشور بشود. بد نیست بدانید اگر موبایلی قاچاق تهیه نمودید، قادر خواهید بود یکماه بصورت مشروط از اپراتور انتخابی خود سرویس بگیرید اما طی پیغامی به شما اطلاع داده خواهد شد که در لیست خاکستری قرار خواهید داشت و سرویس شما پس اتمام دوره یک ماهه قطع خواهد شد.

پست‎های مرتبط:

موبایل اقتصادی آنر ۷C با اندروید ۸٫۰ و ۴ گیگابایت رم معرفی شد

آنر به تازگی از موبایل اقتصادی ۷C در چین رونمای...

رندر‌هایی از آیفون ۲ SE منتشر شد

چندی پیش رگولاتوری کمیسیون اقتصادی اورآسیا خبر از ثبت مشخصات...

انتشار نخستین رندر رسمی از گلکسی نوت ۹ و قلم S Pen جدیدش

روز گذشته بود که پرچمدار مورد انتظار گلکسی نوت ۹...

Theme Settings