سخنگوی طرح رجیستری: آیفون X قاچاق نخرید

apple-iphone-x-2-800x450

همزمان با آغاز فروش جهانی آیفون X، موبایل جدید اپل با قیمت کاذبی که تا ۲۰ میلیون تومان می‌رسید به صورت قاچاق به ایران وارد شد اما اکنون مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کاربران ایرانی را از خریدن آیفون X که از دیروز به شکل غیر رسمی وارد بازار شده منع می‌کند.

«حمیدرضا دهقانی‌نیا» با اشاره به شروع فرآیند پایش شبکه تلفن همراه و عدم مشاهده‌ی کد‌های مدل آیفون X می‌گوید که تا کنون هیچ سفارشی برای موبایل آیفون X در کشور ثبت نگردیده و کد IMEI برای این مدل در گمرک ثبت نشده است. به گفته وی اگر تلفن‌همراهی با این مدل به بازار کشور وارد شود براساس توضیحات ارائه شده، کالای قاچاق تلقی شده و پس از شروع کامل طرح رجیستری قادر به سرویس‌گیری از اپراتور‌های مخابراتی نخواهد بود:

«به کاربران توصیه می‌شود اگر قصد خرید آیفون X را دارند تا وارد شدن محموله‌های قانونی با گارانتی رسمی به کشور کمی صبر کنند تا بعد از انجام کامل طرح رجیستری دچار مشکل نشوند.»

گفتنیست کاربران می‌توانند با ارسال کد IMEI موبایل خود به سامانه پیامکی با شماره ۷۷۷۷ از اصالت کالا مطمئن شوند. اگر در نتیجه استعلام کد تلفن‌همراهی پیام «کالا در شبکه ثبت نشده است» دریافت کردید از خرید خودداری کنید چرا که موبایل مورد نظر پس از گذشت مدتی کوتاه قادر به دریافت سرویس از اپراتورهای کشور نخواهد بود.

پست‎های مرتبط:

موبایل پرچمدار ال جی جی ۶ رسماً معرفی شد

پس از هفته ها انتظار، بالاخره ال جی دقایقی قبل...

موبایل HTC U11 معرفی شد؛ مجهز به جدیدترین سخت افزار و بدنه حساس به فشار

شرکت HTC امروز در تایوان پرچمدار جدید خود به نام...

مقایسه پیکسل و پیکسل ایکس ال با سایر پرچمدارها

چند روزی از معرفی پیکسل‌های گوگل می‌گذرد؛ گوشی‌هایی گران‌قیمت که...

Theme Settings