فروش کمتر از انتظار آیفون ۸؛ آیا تأمین کنندگان تولید خود را کاهش می دهند؟

Digipic-AppleiPhone8-20-1-800x450

بر اساس گزارشی که به تازگی توسط شرکت تحقیقات تأمین کنندگان بازار Digitimes منتشر شده تأمین کنندگان اپل قرار است میزان تولید قطعات برای آیفون ، آیفون ۸ و نیز آیفون ۸ پلاس را کاهش دهند. به دنبال این خبر ارزش سهام کمپانی ساکن کوپرتینو به میزان یک درصد افت کرده است.

این مسئله معمولاً به دلیل کاهش میزان تقاضا برای موبایل ها در سه ماهه اول سال جدید میلادی طبیعی است ولی از سوی دیگر اعلام شده که آیفون های ۸ و ۸ پلاس نتوانسته اند به میزان فروشی که مد نظر اپل بوده دست پیدا کنند.

البته از سوی دیگر اگر آیفون ۱۰ موجب نابود کردن سهم آیفون های ۸ و ۸ پلاس شود، این مسئله نباید برای اپل نگران کننده باشد. زیرا کاربران با خرید آیفون گران قیمت تر ۱۰ پول بیشتری را به جیب این کمپانی سرازیر خواهند کرد. با این وجود این در حالی است که کاربرانی که از خرید آیفون های ۸ یا ۸ پلاس منصرف می شوند، به سراغ رقبای اندرویدی نروند.

Digipic-iPhoneX-65

همچنین میزان سفارش قطعات مورد نیاز برای آیفون ۸ ظاهراً از ماه پایانی سال ۲۰۱۷ رو به کاهش رفته است که این مسئله برای جدیدترین موبایل های اپل عجیب به نظر می رسد.

برای اینکه از میزان آیفون های فروخته شده مطلع شویم باید تا ۱۲ بهمن ماه که اپل آماری از میزان درآمد خود را منتشر می نماید، صبر کنیم. با این حال تحلیلگران بازار اعتقاد دارند که اپل در دوره مالی سه ماهه جاری در نهایت موفق به فروش ۸۰ میلیون آیفون خواهد شد. همچنین در این دوره این کمپانی در کل موفق به فروش ۱۰۰ میلیون گجت مبتنی بر iOS خواهد شد.

Digipic-AppleiPhone8-35

البته هنوز مشخص نیست که از این تخمین فروش، چه میزان به آیفون های ۸ و ۸ پلاس، آیفون ۱۰ و نیز آیفون های قدیمی تر ۷ و ۷ پلاس اختصاص خواهد داشت.

در نهایت انتظار می رود برخی از کمپانی های تأمین کنده به طور موقت خطوط تولید خود را در ماه فوریه (بهمن تا اسفند ماه) متوقف نمایند. این تصمیم احتمالی موجب می شود از انباشته شدن بیش از حد قطعات در انبارهای کمپانی ها جلوگیری شود. به گزارش Digitimes این کمپانی ها شامل تأمین کنندگان چیپ های حافظه، بُردها و برخی موارد دیگر خواهند بود.

منبع:
۹TO5Mac

پست‎های مرتبط:

نوکیا موبایل های ۷ پلاس و ۶ را معرفی کرد

کمپانی HMD، مالک بخش موبایل های برند نوکیا به تازگی...

کورتانا حالا می تواند دستیار پیش فرض ابزارهای اندرویدی شما باشد

با عرضه آخرین به روز رسانی برای کورتانا توسط ردموندی...

شیائومی چهارمین تولید کننده جهانی گوشی هوشمند در فصل ابتدایی ۲۰۱۸

موسسه تحقیقات بازار «Strategy Analytics» به تازگی گزارش عرضه جهانی...

Theme Settings