کالبد شکافی خانواده گلکسی اس ۸ از تعمیر پذیری نه چندان آسان آنها حکایت دارد

iFixit-tears-down-the-Samsung-Galaxy-S8-and-S8-600x450

دو روز دیگر یعنی در یکم اردیبهشت ماه موبایل های گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس در برخی کشورها عرضه خواهد شد و همانطور که خواندید، پای پرچمداران سامسونگ به ایران هم باز شده است. اما شاید برای عده ای جالب باشد بدانند تعمیر پذیری این دو تلفن همراه چگونه است. حال تیم معتبر iFixit به سؤال شما پاسخ می دهند.

گفتنی است تیم iFixit پس از بررسی موشکافانه گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس متوجه شدند که مطابق با انتظارشان، قطعات داخلی دو پرچمدار سامسونگ همانند ظاهر آنها کاملاً به هم شباهت داشته و تنها نکته قابل مشاهده، باتری بزرگتر گلکسی اس ۸ پلاس است.

همچنین باید اشاره کرد که طبق گزارش iFixit، طراحی شیشه ای و چسب های به کار رفته، عملیات باز نمودن درب پشتی گلکسی اس ۸ را بسیار مشکل کرده است. علاوه بر آن گفتنی است با وجود آنکه قطعات مختلف تقریباً به راحتی و به صورت مجزا قابل تعویض هستند اما در آوردن باتری عملیات ساده ای نیست.

همچنین تیم مذکور عنوان کرده است که تعویض گلس جلویی بدون آسیب زدن به نمایشگر دارای انحنا تقریباً غیر ممکن است. در نهایت iFixit از نظر تعمیر پذیری به خانواده گلکسی اس ۸ نمره چهار از ده را اعطا کرده است. برای اطلاع علاقه مندان باید اشاره کرد که آنها پیشتر به گلکسی S7 Edge و Note 7 به ترتیب نمره های ۳ و ۴ را داده بودند.

در انتها باید گفت که چنانچه اقدام به خرید یکی از پرچمداران کمپانی کره ای کردید و تلفن همراه شما نیاز به تعمیر داشت، به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشوید!

iFixit-tears-down-the-Samsung-Galaxy-S8-and-S8-2-r49

iFixit-tears-down-the-Samsung-Galaxy-S8-and-S8-1-r49

iFixit-tears-down-the-Samsung-Galaxy-S8-and-S8-r49

منبع:
PhoneArena
iFixit

پست‎های مرتبط:

وجود روزنه های امید برای بهره مندی پرچمدار نوکیا از لنز کارل زایس

کمپانی فنلاندی HMD تاکنون از چندین موبایل هوشمند پرده برداری...

می توانید آپدیت های اندروید O را متوقف کرده و در زمان دلخواه ادامه دهید

زمانی که آپدیتی برای دستگاه اندرویدی شما منتشر می شود...

آیا Orangina نام نهایی اندروید O است؟

همان‌طور که می‌دانیم، گوگل هر ساله از اسم دسرها و...

Theme Settings