سامسونگ رسماً اعلام کرد: موبایل با نمایشگر تاشو OLED را در سال ۲۰۱۸ می سازد

Samsung-foldable-OLED-displays-Mobile

ماه ها است که هر از چندگاهی اطلاعاتی منتسب به موبایل بهره مند از نمایشگر تاشوی سامسونگ منتشر می شود. حالا سامسونگ تا حدودی خیال همه را راحت کرده و به طور رسمی اعلام نموده قرار است تولید انبوه این تلفن هوشمند را با استفاده از نمایشگرهای OLED در سال جاری میلادی شروع کند.

این کمپانی در زمان انتشار گزارش مالی سال ۲۰۱۷ اعلام کرده:

«برای کسب و کار بخش موبایل، سامسونگ تلاش های خود برای حفظ تمایز موبایل هایش را با استفاده از فناوری های انقلابی از جمله نمایشگر های تاشو ادامه خواهد داد».

به این ترتیب مشخص است کمپانی کره ای برای رقابت در آینده آماده است و به نظر می رسد طراحی موبایل تاشوی سامسونگ با نام گلکسی اکس، گلکسی وینگ یا هر نام احتمالی دیگری تقریباً رو به اتمام است و تنها جزئیاتی از فرایند توسعه آن باقی مانده است.

Screen_Shot_2017_09_12_at_10.45.25.0-800x450

برخی از منابع ادعا کرده اند سامسونگ در رویداد CES 2018 که چند هفته قبل برگزار شد، نمونه های اولیه تلفن های هوشمند تاشوی خود را به صورت مخفیانه به برخی افراد نشان داده. بر این اساس اعلام شده این تلفن های هوشمند در دو نوع تاشو به سمت داخل و نیز تاشو به سمت بیرون نمایش داده شده اند.

البته احتمالاً این کمپانی قصد دارد ابتدا تلفن هوشمند تاشو به داخل را معرفی کند و مدل تاشو به بیرون که احتمالاً نیاز به طراحی پیچیده تری برای حفظ مقاومت دارد را در موعدی دیرتر و به عنوان نسل دوم این موبایل رونمایی کند.

مفهوم تاشو به داخل یا به بیرون ممکن است کمی گیج کننده باشد. برای درک بهتر این مسئله اشاره می کنیم که منظور از تاشو به داخل مشابه کتاب بازی است که نمایشگر داخل آن قرار گرفته و با بستن آن از وسط تا می شود. این مورد مشابه با نمونه ای است که در گزارشی، پیشتر به احتمال تولید آن در آینده (با نمایشگری ۷٫۳ اینچی) اشاره شده بود. در حالی که نمونه دیگر، برعکس این حالت و به بیرون تا می شود.

منبع:
phoneArena

پست‎های مرتبط:

جدول زمانی کنفرانس های خبری MWC 2018 مشخص شد

در نمایشگاه CES گجت‌های بسیاری معرفی شدند اما جای تلفن‌های...

Xperia™ XZ با فناوری ردیابی سه‌گانه تصویر، اکنون در فروشگاه‌های ایران

Sony Mobile از عرضهٔ Xperia XZ، تلفن هوشمند پرچم‌دار جدیدش،...

ظرفیت باتری گلکسی S8 بیشتر از پرچمداران سابق سامسونگ خواهد بود

جمعه گذشته ایوان بلس نام آشنا عنوان کرد که پرچمدار...

Theme Settings