ضعیف‌ترین عملکرد سونی در فروش موبایل طی ۵ سال اخیر

گزارش مالی سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۶ سونی در حالی منتشر شد که بر اساس این گزارش سونی همچنان روند رو به نزول فروشش را ادامه می دهد.

سونی گزارش عملکرد مالی سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ خود را منتشر کرد و به نظر می‌رسد شرایط برای سونی هنوز بر وفق مراد نیست. بر اساس این گزارش، سونی در این بازه زمانی در مجموع ۵٫۱ میلیون دستگاه از گوشی‌های اکسپریای خود را فروخته که نسبت به بازه مشابه سال ۲۰۱۵ کاهش ۳۳ درصدی، معادل ۲٫۵ میلیون دستگاه، را نشان می‌دهد.

درآمد بخش موبایل سونی در این سه ماهه ۲۴۹ میلیارد ین (۲٫۲ میلیارد دلار) بوده که آن هم نسبت به بازه مشابه سال قبل کاهش ۳۵ درصدی داشته است. سود عملیاتی این بخش نیز ۲۱٫۲ میلیارد ین (۱۸۷ میلیون دلار) بوده است. سونی یکی از دلایل اصلی این کاهش درآمد را فروش کمتر از حد انتظار در بازار اروپا دانسته است.

پس از انتشار این گزارش سونی بار دیگر پیش‌بینی خود از فروش سالانه‌اش در سال مالی ۲۰۱۷ را، که در ماه مارس به پایان می‌رسد، از ۱۷ میلیون دستگاه به ۱۵ میلیون دستگاه کاهش داد و علت آن را بازنگری پیش‌بینی فروش محصولات در مناطق آمریکای لاتین و خاورمیانه عنوان کرده بود.

سونی در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۱۵ میلیون دستگاه از گوشی‌های اکسپریا به فروش رسانده که کمترین میزان فروش این شرکت از سال ۲۰۱۲ بوده است؛ یعنی زمانی که با خرید سهم اریکسون از شرکت سونی اریکسون با نام مستقل سونی شروع به فعالیت کرد. باید دید مسئولان سونی برای بهبود وضعیت رو به افول بخش موبایل، که چندسالی است گریبانگیرش شده، چه اقدامی می‌کنند. گفته می‌شود سونی قصد دارد در MWC امسال با دست پر حاضر شود و ۴ گوشی میان‌رده و پایین‌رده و یک پرچم‌دار معرفی کند.

به نظر شما سونی می‌تواند دوباره به روزهای پرفروش خود بازگردد؟

منبع:GSMArena

پست‎های مرتبط:

اولین مدل‌های مشمول طرح رجیستری موبایل به زودی اعلام می‌شوند

مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا...

موبایل اکسپریا XZ1 سونی رسما معرفی شد

کنفرانس خبری سونی در IFA 2017 در حال برگزاری است...

راهکار اپراتور دوم موبایل برای جلوگیری از سوء استفاده سودجویان از سرویس میزبان پیامک

همان گونه که به اطلاع شما رساندیم، سرویس «میزبان پیامک»...

Theme Settings