مقایسه سرعت و پوشش شبکه LTE ایران با سایر کشورهای جهان

OpenSignal به عنوان یکی از معتبرترین منابعی، که پوشش و سرعت شبکه اپراتورهای مخابراتی در جهان را رصد می‌کند، شناخته می‎شود. این شرکت جدیدترین گزارش خود از وضعیت شبکه LTE در جهان را منتشر کرده است که به سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ مربوط می‎‏شود.

OpenSignal در فاصله ۱ ژانویه یا ۳۱ مارس ۲۰۱۷ بیش از ۱۹ میلیارد تست از ۵۵۸ هزار دستگاه در ۷۵ کشور جهان را مورد بررسی قرار داده است تا میزان پوشش شبکه LTE و سرعت آن در این کشورها را مقایسه کند. از آنجایی که در این گزارش به کشور ایران نیز اشاره شده است بررسی اطلاعات منتشر شده از سوی OpenSignal و مقایسه وضعیت شبکه ۴G-LTE در کشور ما، با سایر کشورها، جالب توجه است.

Availability

در نمودار بالا میزان دسترسی کاربران به شبکه ۴G-LTE در کشورهای مختلف جهان نشان داده شده که ایران با ۵۶٫۸۲ درصد در رده ۶۵‌ام قرار گرفته است. حتی اگر ایران را نه با کشورهای اروپایی و آسیای شرقی، بلکه با کشورهای منطقه خاورمیانه مقایسه کنیم باز هم رتبه کشورهای عرب منطقه بسیار بهتر از کشور ماست.

در این نمودار دو کشور کره جنوبی و ژاپن، با پوشش ۹۶٫۳۸ و ۹۳٫۴۸، تنها کشورهایی هستند که پوشش شبکه ۴G آنها بالای ۹۰ درصد است و آمریکا با پوشش ۸۶٫۵۰ درصدی در رده چهارم جهان قرار دارد.

speed

در دومین نمودار، سرعت شبکه ۴G-LTE مقایسه شده است که نشان دهنده متوسط سرعت اتصال کاربران هر کشور به شبکه LTE است. در این بخش اوپن سیگنال سرعت ۱۰٫۲۴ Mbps را برای ایران اعلام کرده است که کشور ما را در رتبه ۶۹ جهان قرار می‌دهد. با نگاهی به وضعیت سایر کشورها متوجه می‏ بهتر بودن وضعیت دیگر کشورهای منطقه مثل امارات، پاکستان، ترکیه، قزاقستان و عمان می‎شویم.

در مقایسه سرعت شبکه ۴G این سنگاپور است که با متوسط سرعت ۴۵٫۶۲ Mbps در رده اول قرار گرفته و کره جنوبی با ۴۳٫۴۶ Mbps دوم شده است. بر خلاف انتظار آمریکا در این مقایسه اصلا رتبه خوبی به دست نیاورده و با سرعت ۱۴٫۹۹ Mbps پنجاه و هشتم جهان شده است.

منبع خبر:
OpenSignal

پست‎های مرتبط:

پایان کار موبایل های قاچاق؛ طرح رجیستری از اول تیرماه اجرا می شود

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به آماده...

چرا حذف جک هدفون از موبایل ها همچنان غیر ضروری به نظر می رسد؟

علی رغم تمام سر و صداها و جنجال هایی که...

شش باور نادرست در مورد اینستاگرام که باید از آن‌ها دوری کنید

اینستاگرام در حال حاضر یکی از مهمترین پلتفرم های اجتماعی...

Theme Settings