۲۴ واردکننده موبایل مرتکب تخلف ۴۵ میلیارد تومانی شده‌اند

Digipic-iPhoneX-65-800x450

بر اساس گزارشی که در ابتدای تیرماه از سوی وزارت ارتباطات و سپس بانک مرکزی منتشر شد، به ۴۰ شرکت واردکننده موبایل ارز دولتی تخصیص داده شده بود که ۳۰ شرکت اقدام به واردات موبایل کرده بودند. حال اما رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر می‌دهد که تاکنون تخلف و گران‌فروشی ۲۴ شرکت احراز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، «یدالله صادقی» در همین رابطه گفته است: «طی بررسی های به عمل آمده برای کسب اطلاعات بیشتر از شرکت‌های وارد کننده تلفن همراه با ارز ۴۲۰۰ تومانی که کالایشان را با نرخی بالاتر عرضه کرده اند، پرونده ۲۴ شرکت به مبلغ ۴۵۰ میلیارد و ۱۰۲ میلیون و ۶۶۹ هزارو ۵۲۷ ریال برای صدور حکم به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران ارسال شد.»

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران همچنین خبر داده است که از مجموع ۴۰ شرکت بررسی شده، پرونده‌ی ۲۴ شرکت به تعزیرات ارسال شده، ۴ شرکت هنوز کالای خود را ترخیص نکرده‌اند و در مجموع تنها ۳ شرکت تخلفی نداشته‌اند. این در حالیست که پرونده دو شرکت نیز همچنان در دست بررسی است.

۲۲۲۲٫xlsx
لیست منتشر شده از سوی بانک مرکزی از شرکت‌هایی که واقعاً ارز دولتی دریافت کردند.

فهرست شرکت‌هایی که برای واردات موبایل از ابتدای سال جاری به آنها ارز دولتی تخصیص یافته بود اولین بار در سوم تیر ماه توسط وزارت ارتباطات منتشر شد و حکایت از آن داشت که به ۴۰ شرکت ۲۲۰ میلیون یورو ارز دولتی تخصیص داده شده است که ۳۰ شرکت اقدام به وارد کردن محموله‌های موبایل به ارزش ۷۵ میلیون یورو کرده‌اند. بانک مرکزی اما چند روز بعد رقم دقیق‌تری از پرداخت ارز به شرکت‌ها اعلام کرد و خبر داد که مجموع ارز دریافتی از سوی این شرکت‌ها، ۱۱۸ میلیون و ۹۱۱ هزار و ۷۳۱ یورو بوده است.

منبع:
دیجیاتو

پست‎های مرتبط:

آیا نسخه ۸ اندروید Oatmeal Cookie نام خواهد گرفت؟

هر سال با معرفی نسخه آزمایشی جدید اندروید کاربران با...

تماشا کنید: تست سقوط Note7 در مقایسه با iPhone 6s

آیفون ۶ اس گوشی مقاوم‌تری است یا گلکسی نوت ۷؟...

نوکیا ایکس ۷ معرفی شد؛ ۶ گیگابایت رم و اسنپدراگون ۷۱۰

در حالی که تنها چند روز از معرفی نوکیا ۳.۱...

Theme Settings