هر ایرانی به طور متوسط عضو ۱۸ کانال تلگرامی است

telegram-rts7w3q_b-w600

اپلیکیشن تلگرام در حال حاضر محبوب ترین پیام رسان در کشور ایران است که بر اساس آمارهای موجود، حدود ۴۰ میلیون حساب کاربری ایرانی داشته و بیش از ۵۵۵ هزار کانال فارسی زبان در آن فعال هستند.

کانال های تلگرامی سرانه مطالعه را در کشور افزایش داده اند

طبق اظهارات مسعود اسدپور سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور، کانال های مذکور از سال ۹۴ تا کنون نزدیک به ۱٫۱ میلیارد مطلب منتشر کرده اند که در مقایسه با ۱٫۲ میلیارد مطلب وبسایت های فارسی زبان (از ابتدای راه اندازی وب فارسی)، آمار قابل توجهی محسوب شده و احتمالاً تا آخر مهر ماه، از سایت های اینترنتی پیشی خواهند گرفت.

وی در ادامه گفت بیش از ۲۰ هزار کانال فارسی، حداقل ۵ هزار عضو دارند و در میان مطالب منتشر شده توسط کانال ها در تلگرام، ۸۸ درصد مطلب جدید و ۱۲ درصد بازنشر از سایر کانال ها بوده که در این میان، بخش قابل توجهی از مطالب جدید نیز کپی متن کانال های دیگر هستند.

اسدپور همچنین تعداد اعضای کل کانال ها را در مجموع ۷۲۰ میلیون اکانت اعلام کرد که با توجه به آمار ۴۰ میلیونی حساب های کاربری در ایران، می توان گفت هر ایرانی به طور متوسط عضو ۱۸ کانال تلگرامی است.

لازم به ذکر است که طبق گفته های سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور، متوسط سن کانال های تلگرامی فارسی ۳۱۲ روز بوده که در ماه گذشته، ۳۰ درصد از این کانال ها غیر فعال بوده اند.

گفتنی است بر اساس آمارهای موجود، مطالب منتشر شده در کانال ها به طور متوسط ۱۱۲۵ بازدید داشته اند که سهم هر ایرانی ۳۰ هزار مطلب بوده و نشان می دهد کانال های تلگرامی، موجب افزایش ۵۰۰ ساعتی سرانه مطالعه در کشور شده اند.

منبع:
ایسنا

پست‎های مرتبط:

ال جی مقاومت G6 در برابر نفوذ آب را تأیید کرد

امروز ال جی تیزر تبلیغاتی جدیدی را منتشر کرد که...

مدل ۲۰۱۸ گوشی Honor 9i با نمایشگر ۵٫۸۴ اینچی معرفی شد

برند آنر، به‌تازگی از یک گوشی قدرت‌مند با نام Honor...

آیفون ۷ چه تاثیری بر موبایل های اندرویدی خواهد گذاشت؟

چه بخواهیم قبول کنیم و چه نخواهیم، یک رابطه غیر...

Theme Settings