محصولات اپل به طور متوسط چقدر عمر می کنند

apple-product-family-stock-2017-100719903-large

در سال های اخیر و با افزایش قیمت گجت های اپل معمولا کاربران دیرتر اقدام به خرید مدل های جدید می کنند. از سوی دیگر مسائلی از قبیل کند شدن آیفون بعد از به روزرسانی باعث شده اپل به کهنگی عمدی محصولات خود و مجبور کردن کاربران به خرید مدل های جدید متهم شود.

یک تحلیلگر آمریکایی به نام Horace Dediu با استفاده از آمارهای موجود به بررسی این موضوع پرداخته و طول عمر متوسط محصولات اپل را برآورد کرده است..

تحلیل او بر اساس مقایسه تعداد محصولات فروخته شده اپل با تعداد دستگاه های فعال این کمپانی صورت گرفته است.

۷۷۸bd175ee2cc57a519d2e9f661925670e246cad

بر اساس جدیدترین گزارش کمپانی کوپرتینویی تعداد دستگاه های فعال آنها به ۱٫۳ میلیارد رسیده است. با توجه به اینکه اپل تا کنون ۲٫۰۵ میلیارد گجت تولید کرده به سادگی می توان نتیجه گرفت که ۷۵۰ میلیون عدد از آنها از رده خارج شده اند.

Dediu با بررسی آمارهای موجود متوجه شده که تعداد گجت های فروخته شده در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ برابر ۷۵۰ میلیون بوده؛ از اینرو مشخص می شود که طول عمر متوسط محصولات اپل ۴٫۳ سال است.

از آنجایی که اپل در زمینه اعلام تعداد دستگاه های فعال بسیار محتاط است و آنها را با تفکیک گجت های مختلف اعلام نمی کند، نمی توان در مورد آیفون یا آیپد طول عمر خاصی را اعلام کرد.

هرچند با توجه به میزان استفاده از آیفون و گجت نه چندان پرکاربرد دیگری مثل آیپد می توان به این نتیجه رسید که دومی به مراتب از زندگی طولانی تر و با آرامش بیشتری برخوردار خواهد بود.

Screen-Shot-2018-03-01-at-3.11.47-PM-768x904

بر اساس نمودار دیگری که در تحقیق این تحلیل مورد استفاده قرار گرفته طول عمر محصولات اپل از سال ۲۰۱۲ افزایش یافته است. از دلایل این مساله علاوه بر افزایش احتمالی کیفیت محصولات می توان به افزایش آگاهی عمومی نسبت به دیوایس های الکترونیکی اشاره کرد چرا که در سال گذشته میزان فروش موبایل های هوشمند برای نخستین بار از زمان عرضه آنها با کاهش مواجه شد.

منبع:
Cnet

پست‎های مرتبط:

اپل نسخه قرمز رنگ آیفون ۷ و مدل پلاس آن را به صورت رسمی معرفی کرد

همان طور که انتظار می رفت، از دسترس خارج شدن...

پایان کار موبایل های قاچاق؛ طرح رجیستری از اول تیرماه اجرا می شود

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره به آماده...

اپل صمیمی ترین برند برای متولدین هزاره سوم میلادی؛ گوگل هفتم شد

پیش از این خواندید که بر اساس جدیدترین گزارش موسسه...

Theme Settings