آماری از افزایش فروش گوشی‌های هوشمند در سال ۲۰۱۷

تحلیلگران IDC پیش‌‎بینی و انتظارات خود از بازار گوشی‌های هوشمند در ۵ سال آینده را منتشر کردند که بسیار نوید بخش است. به گفته تحلیلگران این شرکت بازار گوشی‌های هوشمند، هم‌راه با رشد اقتصادی و فناوری، به رشد خود ادامه خواهد داد.

IDC پیش‌بینی کرده است در سال ۲۰۱۷ فروش گوشی‌های هوشمند به بیش از ۱٫۵ میلیارد دستگاه برسد که این عدد تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱٫۷ میلیارد دستگاه خواهد رسید.

idv2017 (1)

ادامه رقابت تنگاتنگ میان اپل و سامسونگ یکی از علل داغ نگه داشتن بازار گوشی‌های هوشمند در چند سال آینده است. سامسونگ می‎کوشد تا با Galaxy S8 و پرچمداران آینده‎اش شکست نوت ۷ را جبران کند و اپل با ورود به دهه دوم تولید آیفون برنامه‌های بزرگی برای محصولاتش خواهد داشت. این موضوع در نهایت سبب می‏شود تا مشتریان همچنان به دنبال خرید بهترین گوشی‌های جهان باشند و بازار به رشد خود ادامه دهد.

idv2017 (2)

در این گزارش آمده است در سال ۲۰۲۱ گوشی‌‎های ۵٫۵ تا ۶ اینچی بزرگ‌ترین سهم از بازار را در اختیار می‌گیرند که با توجه به کم شدن حاشیه نمایشگرها تعجب‌آور نیست.

IDC همچنین به بازار سیستم عامل‌های موبایل نیز اشاره کرده است. به گفته این شرکت سهم اندروید و iOS در ۵ سال آینده تغییر زیادی نسبت به آنچه هم اکنون است پیدا نمی‌کند. پیش‌بینی می‏شود اندروید در سال ۲۰۲۱ حدود ۸۵ درصد و iOS حدود ۱۵ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته باشند.

منبع خبر:
GSMArena

پست‎های مرتبط:

گزارش های تازه حاکی از عرضه آیفون ها در مهر ماه سال جاری هستند

پیشتر در خبرها دیدیم که شایعات کم و بیش به...

مقایسه هزینه تولید گلکسی اس ۹ پلاس با پرچمدارهای دیگر

کمپانی هایی بزرگ معمولا هزینه صرف شده برای تولید هر...

Theme Settings