شیائومی چهارمین تولید کننده جهانی گوشی هوشمند در فصل ابتدایی ۲۰۱۸

۱۰۲۳۳۹۵۷۲-۴۵۵۴۷۵۱۹۲٫۵۳۰x298

موسسه تحقیقات بازار «Strategy Analytics» به تازگی گزارش عرضه جهانی گوشی های هوشمند سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ را منتشر کرده که بر این اساس شیائومی موفق شده رتبه چهارم بزرگترین تولید کننده این گجت ها را به خود تخصیص دهد.

رتبه کسب شده توسط شیائومی یکی از بخش های برجسته این گزارش بوده. این کمپانی چینی در ماه های اخیر تلاش های بسیاری به ویژه در بازار هندوستان انجام داده است.

بر اساس گزارش موسسه مورد بحث، سامسونگ بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند در سطح جهان است. این کمپانی کره ای موفق شده ۷۸٫۲ میلیون گوشی در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۸ روانه بازارها کند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ با ۸۰٫۲ میلیون دستگاه، کاهش ۲ میلیونی را تجربه کرده است.

اپل و هواوی، پیشرفت اندکی را در زمینه میزان عرضه نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده اند. در حالی که شیائومی در همین دوره میزان عرضه خود را به طور قابل توجهی بهبود داده، به طوری که در بین سایر رقبا بیشترین پیشرفت را تجربه کرده است.

نمودار بالا اشاره به تعداد عرضه موبایل ها در سه ماهه اول ۲۰۱۸ در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۷ دارد. نمودار پایین سهم تولید کنندگان مطرح بازار جهانی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل را مشخص کرده است.

کمپانی چینی مورد بحث در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۸ تعداد ۲۸٫۳ میلیون دستگاه را عرضه کرده. این میزان برای مدت مشابه در ۲۰۱۷ برابر ۱۲٫۶ میلیون بوده است. اوپو، دیگر کمپانی چینی موفق به عرضه ۲۴٫۱ میلیون دستگاه شده و به این ترتیب پس از شیائومی و در جایگاه پنجم ایستاده و البته نسبت به سال قبل کاهش اندکی را شاهد بوده است.

بنا بر گزارش Strategy Analytics در سه ماهه ابتدایی ۲۰۱۸ تعداد ۳۴۵٫۴ میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان روانه بازارها شده است.
Strategy-Analytics-Q1-2018-report-smart-phone-1
بنا بر نمودار دوم سامسونگ همچنان با ۲۲٫۶ درصد از سهم بازار گوشی های هوشمند، رتبه اول میزان عرضه جهانی را در اختیار دارد. با این حال افت ۰٫۱ در صدی را نسبت به دوره مشابه سال قبل تجربه کرده. اپل اما موفق شده این میزان را از ۱۴٫۴ درصد فصل اول ۲۰۱۷ به ۱۵٫۱ درصد افزایش دهد. هواوی نیز پیشرفت اندکی را تجربه کرده. در این بین شیائومی میزان عرضه گوشی های خود را از ۳٫۶ درصد به ۸٫۲ درصد افزایش داده است.

به این ترتیب ۵ تولید کننده برتر موفق شده اند ۶۴٫۳ درصد از کل عرضه جهانی فصل ابتدایی سال جاری را به خود تخصیص دهند و تنها سهمی ۳۵٫۷ درصدی برای سایرین باقی بگذارند. در نهایت باید اشاره کرد که تعداد عرضه در فصل یاد شده به میزان ۲٫۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ افت کرده است.

منبع:
Android Headlines

پست‎های مرتبط:

هواوی بازهم از اپل در فروش گوشی‌های هوشمند پیشی گرفت

بر اساس گزارشات منتشر شده، فروش گوشی‌های هوشمند بین ماه‌های...

انفجار یک دستگاه گلکسی نوت ۷ در حین شارژ

با آن که تنها چند هفته از آغاز عرضه فبلت...

انتشار تصاویر جدید از پیکسل های گوگل؛ تاریخ عرضه مشخص شد

مراسم معرفی موبایل های جدید گوگل فردا شب برگزار خواهد...

Theme Settings